pirmadienis, vasario 02, 2009

ECB daro valdišką "blogą banką"

Europos centrinis bankas bei JAV ekonomikos gelbėtojas naujasis prezidentas B. Obama ruošia dar vieną sveikam protui prieštaraujantį projektą:
Idėja sukurti "blogą banką", visuomeninę finansinę instituciją, kuri iš bankų rinkos kainomis supirktų jų nelikvidžius aktyvus, vis labiau įgyja pagreitį kaip nauja finansinio sektoriaus gelbėjimo priemonė.
Išvertus į lietuvių kalbą tai reiškia, kad jei kokie nors bankai pridalino blogų paskolų, jas valdžia nupirks už iš visų žmonių mokesčiais atimtus pinigus. Kitaip tariant jei bankas elgėsi neatsakingai arba tiesiog nemokėjo vertinti klientų rizikos, valdžia jį už tai apdovanos, skatindama ateityje elgtis dar neatsakingiau. Kai tuo tarpu dalinę paskolas atsakingai ir protingai iš valdžios negaus nieko. Ar kam nors kyla klausimų kaip toks valdžios sprendimas paveiks bankų norą dalinti paskolas praktiškai bet kam?

2 komentarai:

  1. Man tai smagu matyti, kai valdžios atstovai, perimantys bankus ar kitas įmones sako, jog po kiek laiko pardavę akcijas iš to uždirbs pinigų. Įdomu kur išsilakstė visos storos savanaudės kapitalistinės kiaulės, kurios lenda visur, kur tik galima uždirbti pelną?

    O gal jau visi pagal nutylėjimą supranta, kad pas mus (eu, ussa ir kitur) jau plataus mąsto socializmas, kur visos kapitalistinės kiaulytės išsilakstę pakampiais dreba matydamos kaip valstybė netiesiogiai griauna viską, prie ko prisiliečia? :))

    AtsakytiPanaikinti