pirmadienis, liepos 13, 2009

Grybauskaitė skelbiaisi esanti anarchistė?

Prezidentė VŽ užtikrino nepasirašysianti nė vieno įstatymo, kuris prieštarautų pamatinėms žmogaus teisėms.
Deja geriausiu atveju ji tiesiog nesupranta ką kalba, blogiausiu atveju, kaip kad ir kiti politikai, užsiima elementaria demagogija.

6 komentarai:

 1. Užteko ir antraštės: prezidentė - anarchistė? Oksimoronas ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. priimtas įstatymas - blogai, bet kad jo nepasirašys - irgi blogai? :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Blogai, kad nesupranta kas yra "pamatinės žmogaus teisės".

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tavo įsitikinimai "prigimtinėmis žmogaus teisėmis" yra paremti švietimo amžiaus natūralistine klaida, arba is-ought problema. Tu painioji tai "kas yra" su "kas turi būti". Visas argumentas dėl natural law skamba taip: "Taip turi būti, nes taip yra". Teises suvoki kaip objektyvų faktą (nepriklausomą nuo žmonių), nors akivaizdu, kad teisę sukuria žmones, o ne atranda ją kokiame Platoniškame idėjų pasaulyje.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveikas, Bitininke, smagu matyti tave grįžusį :) Gal ir savo blogą atgaivinsi?

  Teisių aš nesuvokiu kaip prigimtinio fakto, teisės mano supratimu atsiranda tik dėl jų susitarus.

  Jei kalbėti apie universalią (objektyvią) etiką, aš kaip kad ir Stefan Molyneux manau, kad tokia yra, t.y. kad yra veiksmų, kuriuos visi be išimties žmonės laikys amoraliais (blogais), jei tie veiksmai bus atliekami jų atžvilgiu prieš jų valią.

  Jei grįžti prie žmonių teisių sistemos, tai ji gali prieštarauti pati sau arba/ir universaliai etikai, todėl būti netinkama pagrindinei savo funkcijai atlikti - užtikrinti teisingumą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šimonytė irgi turi neblogų idėjų:


  toleruoti 3,5 mlrd. sodros natūralųjį deficitą, papildomai sumažinant 1,2 mlrd. valstybės biudžeto išlaidas (kurios beje irgi 90 procentų “suprogramuotos” augimo laikais) būtų gana keblu, bent jau darant tai protingai. Galima bandyti uždaryti visas valstybės institucijas (išskyrus viešąsias paslaugas – policiją, gaisrinę ir t.t.), sutaupysime maždaug tokią sumą, bet ką uždarinėsime 2011-aisiais, kai sodros deficitas ir toliau bus tas pats, o valstybės institucijų jau nebebus?

  AtsakytiPanaikinti