trečiadienis, liepos 28, 2010

Critical Thinking

Aptikau labai gerą pamokėlių seriją apie kritinį mąstymą su praktinėmis užduotimis bei atsakymais į jas. Kritinis mąstymas mano nuomone vienas svarbiausių įgūdžių, kurį turėtų įgyti kiekvienas žmogus, ir kurio, deja, nemoko nei mokyklose, nei (bent jau lietuviškuose) universitetuose. Taigi, rekomenduoju visiems, nemėgstantiems turėti nepagrįstų įsitikinimų ;)

1 komentaras:

  1. Giedriau, o tu tikiesi universitetuose išvysti kursą pavadinimu "kritinis mąstymas" ir tuomet jau trimituotum, kad "universitetai moko kritinio mąstymo"?

    O mano nuomonė priešinga. Lietuviškuose universitetuose kritinio mąstymo moko, tik jis yra dalis viso ugdymo, tarsi "pašalinis efektas", ir gan stiprus efektas. Bet čia jau nuo studIEnto priklauso, kai jis nesugeba to mokymo pasisavinti.

    Tuo labiau, dėstytojai (asmeninė patirtis 2 VU fakultetuose Vilniuje, neasmeninė patirtis... Turbūt nuo KMU (kuris jungsis su Vet.akademija) iki Vilniaus dailės akademijos) daug kur dalijasi į dvi grupes: vieni, "seno sukirpimo krienai", kurie dėsto vadovėlines tiesas, kiti -- būtent siekiantys studEntus priversti galvoti savo galva, daryti turimos informacijos kritines analizes ir išvadas.

    Taigi, teiginys, kad universitetuose nemoko kritinio mąstymo, nėra visiškai teisingas, ir, drįsčiau teigti, GREIČIAUSIAI yra subjektyvus riboto požiūrio į studijas arba patirties padarinys. Nebent ta patirtis buvo kokioj Vilniaus kolegijoje ar VPU...

    AtsakytiPanaikinti