sekmadienis, kovo 06, 2011

Stefan Molyneux knyga "Apie tiesą" jau ir lietuviškai!

Rekomenduoju visiems drąsiems žmonėms - Stefan Molyneux "Apie tiesą".

Vertėjo anotacija:
Šioje trumpoje, bet labai koncentruotoje filosofinėje knygoje logiškai, nuosekliai, struktūruotai ir aiškiai aprašoma tiesa. Tiesa apie pasaulį, moralę, meilę, dorybę, vaikų auginimą, kultūrą, religiją tarpusavio santykius ir santykį su pačiu savimi. Parodoma, kaip naudojantis filosofijos disciplina tiesą atskirti nuo melo ir fantazijų, laisvę - nuo primestos neegzistuojančios prievolės, meilę ir dorybę - nuo manipuliacijos ir blogio, moralę - nuo smurto pateisinimų.

„Apie tiesą“ padės išsivaduoti iš fantazijos gniaužtų, ištrūkti iš kultūros kulto narvo, pamatyti, kad visi suaugusiųjų santykiai yra savanoriški, suprasti, jog „moralę“ ir „meilę“ tėvai naudoja kaip prievartos prieš savo vaikus pateisinimą, paskatins kurti sveikus ir nuoširdžius santykius su aplinkiniais, gyventi tiesa kalbant tiesą, o svarbiausia – būti sąžiningam sau.

Ši knyga privers permąstyti visus savo santykius, ją skaitant kils nemalonių jausmų, minčių ir prisiminimų, todėl, žiūrint iš trumpalaikės perspektyvos, ji bus skausminga ir kelianti iššūkių. Tačiau siekiant tikros laimės, laisvės, meilės, dorybės ir psichologinės sveikatos, tas skausmas yra reikalingas, gydantis ir neišvengiamas.
 Autoriaus anotacija:
Trumpalaikiu ir tiktai praktiniu požiūriu, jūs šios knygos skaityti tikrai
nenorite. Ši knyga sujauks jūsų gyvenimą. Ši knyga pakeis visus jūsų
santykius, o svarbiausia – santykius su pačiu savimi. Ši knyga pakeis jūsų
gyvenimą, netgi jei nerealizuosite nei vieno čia esančio siūlymo. Ši knyga
pakeis jus, net jeigu nepritarsite nei vienai čia pateiktai idėjai. Net jeigu šią
knygą dabar padėsite į šoną, ji jau bus pakeitusi jūsų gyvenimą, nes tokiu
atveju žinosite, kad bijote pokyčių.
Ši knyga radioaktyvi ir kelianti skausmą – ji tik atsitiktinai yra ta radiacija
ir skausmas, kurie jus išgydys.

3 komentarai:

 1. tokia anotacija kvepia marketingu, nors knyga gal ir gera, tikrai nežinau,neskaičiau. Ar tamsta tik pradėjai skaityt ar jau pabaigei ir koks tavo(Giedriau) įvertinimas knygos?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Skaičiau keletą kartų, pirmą kartą turbūt prieš kokius pusantrų metų, mano vertinimu ji, kartu su to paties autoriaus "Universally Preferable Behavior" ir "Real-Time Relationships" (jas nemokamai galima parsisiųsti iš čia) yra vienos iš geriausių kada nors mano skaitytų knygų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nuoširdus ačiū už puikų darbą. Dėka Molyneux pradėjau domėtis libertarizmu, smagu matyti literatūrą lietuvių kalba. Tęsk darbą, ir lietuvos fermoj atiras daugiau šviesių galvų. ;]

  Aleksandras

  AtsakytiPanaikinti