antradienis, kovo 27, 2012

Akcija - benzinas už litą

Feisbuke kažkas įdėjo nuorodą į straipsnį apie "pilietinę akciją":

Prieš kelerius metus vykusios akcijos „Degalai už 1 Lt“ atsinaujina tokiu pačiu principu, tačiau su kitais organizatoriais. Ateinantį pirmadienį, balandžio 2 dieną, Lietuvoje prie įvairių degalinių vėl bus organizuojama akcija, kurios dalyviai pilsis benzino ar dyzelino į savo automobilių bakus už vieną litą.
Būtų faina, jei degalinės nustatytų minimalų parduodamo kuro kiekį, nereiktų niekuo dėtiems degalinių klientams stovėti eilėse šalia tokių "aktyvistų".

Šiaip noras sumažinti kuro kainas yra aišku geras, visa bėda, kad, kaip dažniausiai tokiais atvejais ir būna, energija nukreipta prieš niekuo dėtus žmones ir organizacijas. Degalinių marža (ne pelnas!) yra ~5-10% ribose, ir degalinės yra savanorišku pagrindu veikiančios organizacijos, t.y. jei nepatinka, gali iš jų nepirkti nieko ar pasidaryti savo degalinę.

Kai tuo tarpu mokesčiai valdžiai nuo litro benzino yra 1,5Lt akcizas + PVM nuo visos sumos, kas sumoje yra apie 50% visos benzino kainos. Bet kas svarbiausia, atsisakyti valdžios "paslaugų" gali tik tokiom pačiom sąlygom, kaip kad ir "Vilniaus brigados" ar panašių organizacijų.

Tą suprantant gaišinti degalinių darbuotojų ir jų klientų laiką yra, švelniai tariant, nei šis nei tas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą