penktadienis, lapkričio 16, 2012

Darbuotojai, darbdaviai ir kitokie eufemizmai

Prisiminiau ką kažkada rašiau vienoje Facebook'o diskusijoje apie darbuotojus ir darbdavius:
"...in the market there are only two categories of participants - buyers and sellers of goods and services. "Worker" is an anachronism from the times of serfdom, which is arbitrarily used to psychologically repress general population and reduce competition for the big businesses. And, of course, it's an excuse to tax a general population of "workers" at a higher rate than so called "businesses".

If so called "worker" saw himself as a seller of his services, and his so called "employer" as his client, he would soon realize, that it is not (always) wise to have only one client and that it is not so hard to expand his business."
Iš tiesų yra dar ir trečia kategorija - parazitai ir teroristai, kurie grasindami susidorojimu apriboja likusių žmonių teisę disponuoti jiems priklausančiu turtu (tame tarpe ir savo kūnu) arba / ir visiškai tą turtą ar dalį jo atima.

Labiausiai patyrę ir sofistikuoti šios kategorijos atstovai prisigalvoja iš pirmo žvilgsnio kilnių ir įtikinamų savo amoralaus elgesio pateisinimų, pavadina savo veiklą ir savo sėbrų grupuotes gražiais žodžiais ("vaikų teisių gynėjai", "švietimo ministerija", "higienos tarnyba", "seimas", "prezidentas", "mokesčių inspekcija" ir t.t.) ir užsiima plėšimu ir terorizmu su reikšmingos dalies savo aukų palaikymu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą