penktadienis, gegužės 16, 2014

Sveiki įstoję į civilizuotų žmonių bendruomenę! Tikiuosi...

Mano komentaras feisbuke:
Mano supratimu kalbant apie tarpasmeninius santykius pagrindinis ir pirmas klausimas yra toks - kada tu asmeniškai nužudytum žmogų arba pasamdytum ką nors tam darbui atlikti? Mano supratimu pagrįstas atsakymas yra vienas - tik ginantis arba ginant kitą žmogų nuo reikšmingų nuosavybės teisių (tame tarpe ir į nuosavybės teisių į savo kūną) pažeidimų. Kaip ir Andrius rašė, tai, kad retais atvejais sunku vienareikšmiškai įvertinti ar konkrečiu atveju grėsmė yra reali ar ne ir ar pažeidimas reikšmingas, nesuteikia pagrindo teisinti ar kitaip palaikyti agresorius tais atvejais, kai grėsmė ir reikšmingumas yra neginčijami.
Kai tuo tarpu steitistai pasiruošę asmeniškai nužudyti arba palaikyti žudikus visais atvejais, net ir visiškai trivialiais, kai kas nors tiesiog elgiasi taip, kaip steitistams subjektyviai nepatinka. Pvz. atsisako mokėti duoklę reketininkams (taip vadinamus mokesčius); vartoja pasivadinusiems "valdžia" nepatinkančias substancijas; pardavinėja bandeles praeiviams be taip vadinamos "higienos tarnybos" palaiminimo; užsikabina ant savo namo su "oficialiomis tarnybomis" nesuderintą iškabą; neverčia eiti vaiko į taip vadinamą "mokyklą" (pagal faktą sušvelninto režimo kalėjimą su priverstiniu indoktrinacijos klausymu ir atkartojimu); rašo savo leidžiamame laikraštyje žodžius, nepatinkančius taip vadinamai "lietuvių kalbos komisijai" ir taip toliau. Visais šitais atvejais ir nesuskaičiuojamu kiekiu kitų atvejų iš nepaklūstančių pirmiausia reikalaus pinigų ("bauda") ir nutraukti "neteisėtą veiklą". Jei reikalavimas bus ignoruojamas, bandys pagauti, atimti daugiau pinigų ir įmesti į narvą ("kalėjimą"), o jei žmogus nuo atėjusių agresorių ginsis, jis bus nužudytas. Ir visais šitais atvejais nėra klausimo "kas yra smurtas?" - tai yra grasinimas nužudyti su grasinimo įvykdymu nepaklusus. 
Klausimas yra ar tu asmeniškai aukščiau išvardintais atvejais (net jei jie tau dėl kokių nors priežasčių ir nepatinka) žudytum ar palaikytum žudikus? Jei taip, nėra ką toliau kalbėti, nes nesutikus su tavo nuomone iškils pavojus mano gyvybei. Jei ne - sveikinu įstojus į civilizuotų žmonių bendruomenę :)


2 komentarai:

  1. O ar tu žudytum ar palaikytum žudikus, kad apginti kažkieno privačią nuosavybę?

    AtsakytiPanaikinti
  2. Priklausomai nuo pažeidimo dydžio ir nuo aplinkybių. Jei kas nors pažeidinėtų man ar mano šeimos nuosavybę į kūną, tikrai taip. Jei nuosavybę į obuolį ant mano obels - tikrai ne.

    Tik tiek, kad neretai net ir tais atvejais, kai nusikaltėliai gviešiasi tavo nuosavybės, kuri nėra tavo kūnas, jie būna pasiruošę tapti žudikais patys, jei tik kas nors jiems bando sutrukdyti įvykdyti vagystę ar plėšimą. Kalbant apie nusikaltėlius, pasivadinusius "valdžia", taip yra visada.

    AtsakytiPanaikinti